Portal_background_image

گردشگری

 

 

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده (صدور موافقت نامه تأسیس مناطق نمونه گردشگری)

الف)یک نسخه از طرح اولیه منطبق بر شرح خدمات طرح اولیه

ب)معرفی نامه استان یا صورتجلسه کارگروه گردشگری استان مبنی بر تأئید سرمایه گذار

ج)معرفی مشاور ذیصلاح (دارای رتبه برنامه ریزی فضایی و یا معماری و شهرسازی از معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری)

*پس از تهیه متن موافقت نامه به نام سرمایه گذار و امضا ظهر آن توسط ایشان پاراف های لازم از مسئولان ذیربط اخذ شده و در نهایت موافقت نامه به امضاء ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری می رسد.

*پس از صدور موافقت نامه تأسیس ، قراردادی میان معاون معاون سرمایه گذاری و طرح ها به عنوان نماینده سازمان و سرمایه گذار متقاضی در 3 نسخه منعقد می گردد.

*در این مرحله سرمایه گذار می باید یک نسخه از قرارداد منعقده خود با مهندسین مشاور طرح را نیز جهت تکمیل پرونده به دفتر مناطق نمونه گردشگری ارائه نماید.

*پس از انجام این مراحل ، سرمایه گذار موظف است ، ظرف مدت تعیین شده در موافقت نامه تأسیس ، نسبت به تهیه طرح جامع (توسط مشاور) اقدام نماید.

*اگر سرمایه گذار در طول مدت تعیین شده در موافقت نامه تأسیس بنا بر دلایل موجه موفق به ارائه طرح جامع نگردد می تواند با تشریح دلایل تأخیر ، تقاضای تمدید مهلت موافقت نامه را نماید . در صورت عدم ارائه دلایل و تأیید دفتر ، موافقت نامه مذکور باطل می شود.

*سرمایه گذار موظف است پس از تصویب طرح جامع در مراجع ذیربط و شروع عملیات اجرایی ، گزارش پیشرفت فیزیکی کار خود را ماهانه به دفتر مناطق نمونه گردشگری در قالب فرم های نظارتی مربوطه ( صفحه 81 ) ارسال نماید. 


دسترسی سریع

مطالب ویژه


اینفوگرافیک


اقامتگاه های بوم گردی استان

آخرین اخبار دفاتر همیاری
آمار سایت

 • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

  بازدیدهای امروز:444


  بازدیدهای روز گذشته:3525


  بازدیدهای دو روز گذشته:6729


  تعداد کل اخبار:2786


  آخرین بروزرسانی:1399/08/26 12:02


پیوندها