Portal_background_image

رييس سازمان ميراث فرهنگي: ۵ ميليارد تومان جهت مرمت بناهاي تاريخي و توسعه زيرساخت ها به استان مركزي اختصاص مي يابد.

علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از پارک سرچشمه محلات در جمع خبرنگاران بیان کرد: استان مرکری ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و شهرستان محلات و منطقه نمونه گردشگری سرچشمه جای توسعه دارد و باید پای سرمایه گذاران به این منطقه باز شود و همچنین باید فضاهای اقامتی ایجاد شود تا اقتصاد شهر رونق یابد.
▪️وی با اشاره به مکاتبه با ریاست جمهوری و کسب اجازه جهت احداث ۵۰۰ هتل در اقصی نقاط کشور با اراضی رایگان و یا اقساط ۲۰ ماهه، افزود: تلاش میشود که هتل ها در مناطق کم برخوردار استقرار یابد که پارک سرچشمه محلات می تواند مشمول این مناطق باشد، این دستور از جانب دکتر روحانی به وزراتخانه ها راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و کشور ابلاغ شده است و از استاندار مرکزی در خواست شد که در استان مرکزی زمین با اقساط بلندمدت و یا رایگان جهت ساخت هتل به سرمایه گذاران واگذار شود.
▪️مونسان تصریح کرد: در این سفر برای توسعه زیرساخت های استان سازمان میراث فرهنگی کمک می کند. ۵ میلیارد تومان برای استان در نظرگرفته می شود تا با تدبیر و اولویت استاندار و مجموعه استان برای زیرساخت ها و ترمیم و مرمت بناهای تاریخی تخصیص یابد.
▪️وی با اشاره به بازدید از بازار تاریخی اراک در ادامه سفر یک روزه خود به استان مرکزی اظهار کرد: تلاش خواهیم داشت ۵۰ درصد از منابع سازمان و ۵۰ درصد از منابع استانی برای ترمیم و مرمت بازار اراک و تسریع در ترمیم اختصاص یابد.
▪️رییس سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: کمک می شود ظرفیت استان مرکزی در حوزه گردشگری فعالتر شود. نشستی با آژانس های گردشگری کشور خواهیم داشت یک یا دو آژانس معین استان مرکزی در نظر گرفته می شود البته لازم است استان نیز با تبلیغات مناسب اقدام به معرفی ظرفیت های استان کند که این امر به رشد حوزه گردشگری و اقتصاد استان می انجامد و قطعا به نشاط استان، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کمک می کند.

 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:2982


   بازدیدهای روز گذشته:5703


   بازدیدهای دو روز گذشته:3600


   تعداد کل اخبار:2544


   آخرین بروزرسانی:1398/11/20 13:24


  پیوندها