Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي : 28 ارديبهشت، مصادف با روز جهاني موزه‌ها، بازديد از موزه هاي تحت پوشش سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي وگردشگري رايگان است

«به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی به منظور ترغیب و تشویق عموم مردم برای بازدید از موزه ها، علاقه مندان به موزه و آثار تاریخی می توانند در روز شنبه 28 اردیبهشت به صورت رایگان از موزه های تحت پوشش میراث فرهنگی بازدید کنند.»

به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیر کل در گفتگویی با صداو سیمای شبکه آفتاب با اعلام این خبر گفت: موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این اداره کل می توانند تا ساعت 20 میزبان علاقه‌‌مندان و بازدیدکنندگان باشند.
▪️وی با بیان این که فقط در روز جهانی موزه این تسهیلات در نظر گرفته شده است، گفت: موزه‌ها برای این که بتوانند مخاطبان خود را بارها و بارها جذب کنند، باید سیاست و شگردهای خاص خود را داشته باشند، که یکی از آن‌ها اجرا کردن برنامه‌هایی متفاوت در طول سال است.
▪️ ایزدی در ادامه افزود: تعریف موزه به لحاظ واژه؛  گستردگی بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است . این استان دارای 12 موزه با تعاریف متفاوت است موزه مردم شناسی، موزه تاریخی، موزه های فرهنگی، موزه با موضوع حیاط وحش و طبیعت، موزه مفاخر و مشاهیر که هر موزه با توجه به شکل آنها تعریف می شود. 
▪️وی با تاکید بر تالاب میقان و غار نخجیر که اکو موزه های استان  هستند، افزود:  سنگ نگاره های تیمره موزه تاریخی با شواهد ارزشمند 40 هزار ساله، نشانه تمدن عظیم و شعور انسانهایی است که در این سرزمین زندگی می کردند. ما در اقصی نقاط استان دارای محوطه های تاریخی داریم که در شکل گیری تمدن ایرانی سهم داشته اند، در زمان اشکانی ، ساسانی پیش از اسلام و پس از اسلام شواهدی داریم که نشان دهنده این تمدن ژرف در استان و ایران است.
▪️ وی تأکید کرد: شواهد تاریخی نشان می دهد ایران خواستگاه تمدن دنیاست و این استان نیز به سهم خود در حوزه تاریخ حرف زیادی برای گفتن دارد ودر حوزه شناخت ایران نباید به سادگی از استان مرکزی بگذریم .


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:5286


   بازدیدهای روز گذشته:7386


   بازدیدهای دو روز گذشته:3912


   تعداد کل اخبار:2641


   آخرین بروزرسانی:1399/03/01 08:42


  پیوندها