1398/02/15 10:12
باحضور مسوولان استاني برگزار شد
ششمين جشنواره پخت سمنو آشتيان همزمان با رونمايي از تمبر اين آيين

همزمان با مراسم جشنواره آیین سنتی پخت سمنو از تمبر با المان آین آیین کهن رونمایی شد.
▪️به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ این مراسم  با حضور اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی، فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی، زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، حجتی معاون وزیر ورزش و جوانان، جهانمیرزایی فرماندار آشتیان،  ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان،و سایر مسئولین استانی برگزار شد.
▪️ همزمان با این مراسم مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی از تمبر با المان این آیین کهن را رونمایی کرد. 
▪️علیرضا ایزدی در این مراسم گفت: سمنو نام بزرگی است که  نام بی بی دو عالم را با خود به همراه دارد و برای اینکه نشان دهد آشتیان به وسعت تاریخش مدیون اسلام است.
▪️وی گفت: سمنو که در اسفند ماه سال گذشته به ثبت رسید نشان از فرهنگ عظیم مردمی است که با نام ایرانی و اسلامی بودن خود برای همیشه حرفها برای گفتن دارد و امروز  در این جشن گرد هم آمدند تا طلوع یکرنگی و یکدلی را برای ساختن ایرانی اباد و آزاد تر از هر زمانی دیگر جشن بگیرند.
▪️ ایزدی در ادامه سخنانش افزود: سمنو عجین شده با فرهنگ و انسانیت و شعور مردمی است که در گستره ۲۷۶۹ سال ماندگاری و والایی را برای مردم به ارمغان آورده است.
▪️وی افزود: در سرزمینی هستیم که دلبستگیش با بودن جوانه گندم برای انگبینش تقدیم به مهمانان می کند.

▪️در پایان مراسم از تمبر آیین پخت سمنو با حضور مسوولین و مدیران کل استانی و شهرستان رونمایی شد.