1398/06/06 10:06
مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي خبر داد؛
"همايش ملي گردشگري سلامت برگزار مي شود"

"تفاهم نامه همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بیمارستان فوق تخصصی قدس اراک در برگزاری همایش ملی گردشگری سلامت امضا شد."
▪️به گزارش مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در تکمیل این خبر گفت: این همایش با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان و  بیمارستان فوق تخصصی قدس تا پایان آبان ماه   برگزار می شود.
▪️دکتر علیرضا ایزدی ظهر امروز در آئین امضا تفاهم‌نامه همایش ملی گردشگری سلامت  با بیان اینکه در استان مرکزی ظرفیت‌های بسیار مناسبی وجود دارد که مغفول مانده است گفت:  برگزاری همایش ملی گردشگری سلامت ظرفیت بسیار خوبی برای بهره‌برداری از توان و ظرفیت موجود در استان  است.
▪️وی افزود: باتوجه به موقعیت جغرافیایی استان و بازار خوب دو استان‌ قم و لرستان و شاخص‌های فرهنگی آنها، باید زمینه بهره‌مندی از این دو بازار و سپس استفاده از بازار استان‌های اصفهان و همدان فراهم شود، در این راستا می‌توان از مسیر ریلی نیز بهره‌ برد زیرا خود مسیر ریلی نیز یکی از عوامل ایجادکننده جاذبه توریستی است.
▪️مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به سابقه بیمارستان قدس و پتانسیل‌های موجود در آن، تفاهم‌نامه سبب افزایش تعامل سازمان میراث فرهنگی و بیمارستان قدس می‌شود.
▪️ایزدی بیان کرد: اواخر شهریور ماه امسال استان میزبانی گروهی از استان خوزستان و بصره است که فرصت خوبی برای نهادینه کردن بحث توریسم سلامت در استان مرکزی است.
▪️وی ادامه داد: برای نهادینه کردن بحث توریسم سلامت در استان و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، درمانی و غیره استان اواخر آبان‌ماه و یا اوایل آذرماه امسال همایش ملی گردشگری سلامت در استان مرکزی برگزار می‌شود که قطعاً این مهم جهش مناسبی برای معرفی پتانسیل گردشگری استان خواهد بود.
▪️مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی خاطرنشان کرد: رونق توریسم درمانی در استان به دغدغه‌ اشتغال و تولید ثروت در استان کمک بسیاری می‌کند، یکی از مباحث کمک‌کننده به توسعه، فاصله گرفتن از فعالیت‌های جزیره‌ای و تعامل سازنده است‌.
▪️رئیس بیمارستان قدس نیز در این آئین گفت: با توجه به قدمت و امکانات موجود در بیمارستان  قدس اراک، این بیمارستان ظرفیت تبدیل شدن به قطب توریسم درمانی را دارد که با تحقق این امر و رونق توریسم درمانی در استان مرکزی و به‌ویژه شهرستان اراک هر دو بیمارستان خصوصی شهرستان اراک می‌توانند از این ظرفیت مناسب بهره‌مند شوند.
▪️محمدحسن مظفری با اشاره به سفر هیئتی نیز از استان خوزستان و بصره عراق به استان مرکزی در زمینه توریسم درمانی افزود: استان خوزستان یکی از استان‌های پرمشغله در حوزه درمان بوده که امکان ارائه خدمات به بیماران از کشورها و استان‌های همجوار خود را ندارد، بر همین اساس بیماران این استان به عنوان توریسم درمانی به استان‌های دیگر فرستاده می‌شوند.
▪️وی تصریح کرد: با رونق توریسم درمانی در استان مرکزی، می‌توان از این ظرفیت استان خوزستان بهره برد.