1398/06/28 11:20
مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي خبر داد:
"همزمان با هفته گردشگري 8 پروژه گردشگري در استان افتتاح مي‌شود."
🔹"چهار اقامتگاه بوم گردی و سه مجموعه گردشگری - تفریحی و یک موسسه آموزشی در هفته گردشگری افتتاح می شوند."

"چهار اقامتگاه بوم گردی و سه مجموعه گردشگری - تفریحی  و یک موسسه آموزشی در هفته گردشگری افتتاح می شوند."
▪️به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مدیر کل امروز 27 شهریور 98 در تکمیل این خبر گفت: به مناسبت گراميداشت روز جهاني گردشگری و هفته ميراث فرهنگي و گردشگري در استان مرکزی برنامه‌های متنوعی اجرا خواهد شد.
▪️علیرضا ایزدی گفت:روز ۲۷ سپتامبر برابر با پنجم مهرماه، سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل ، روز جهانی جهانگردی را جشن می‌گیرد. هر سال از تاریخ 5 مهر ماه به مدت یک هفته با نام هفته گردشگری در  شهرهای ایران نیز برگزار می شود. 
▪️وی افزود: هدف از نامگذاری روز جهانی گردشگری بالا بردن آگاهی مردم و هوشیار نمودن تمام مردم جهان درباره اهمیت نقش جهانگردی در جامعه جهانی بوده است.
▪️این مقام مسئول در ادامه به برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی در هفته گردشگری اشاره کرد و گفت: این اداره کل همزمان با روز جهانی گردشگری برنامه‌های خود را با هدف معرفی پتانسیل‌های گردشگری استان مرکزی در سطح استان اجرایی می‌کند.
▪️وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اجرای برنامه‌های مذکور تا ۱۱ مهر ماه ادامه خواهد داشت.

▪️وی در ادامه گفت: اقامتگاه بوم گردی بختیاری در محلات، اقامتگاه بوم گردی سرای شمس در نراق و اقامتگاه بوم گردی حسنی در خنداب در هفته گردشگری آماده بهره برداری هستند
▪️وی افزود: مجموعه گردشگری مهتاب در شهرستان خمین ، یک واحد پذیرایی در پایانه ها، یک واحد تاسیسات گردشگری بین راهی، افتتاح و مجموعه گردشگری بهار اردهال نیز کلنگ زنی خواهد شد.

▪️مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی در ادامه گفت ؛ « به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد  و تقارن آن با هفته گردشگری و به منظور ارتباط مستقیم با شهروندان و در راستای خدمت رسانی و پاسخگویی به مردم و ارباب رجوع در نماز جمعه شهر اراک  حضور یافته و به بررسی مسائل و مشکلات مردم  در حوزه تخصصی میراث فرهنگی و گردشگری رسیدگی خواهد شد.

▪️ایزدی در ادامه گفت:بازدید از خانه سالمندان، برگزاری همایش کودک شاد و سفر،نشست دفاتر خدمات مسافرتی استان با دفتر علا الدین و مارکوپولو، برگزاری تور اراک گردی، افتتاح پل فیجان، از دیگر برنامه های هفته گردشگری در استان خواهد بود.