1398/06/31 08:29
مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي:
"منطقه تفريحي، گردشگري گردو اراك از پسماند پاكسازي شد."
منطقه تفریحی گردو در اراک همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین با حضور پیش‌آهنگان استان‌های مرکزی و تهران، منابع طبیعی و قشرهای مختلف مردم روز جمعه از پسماند پاکسازی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در حاشیه این آیین اظهار داشت: در این حرکت فرهنگی مردم از میدان کوهنورد تا استخرهای ایجاد شده در این مجموعه را از  پسماند های اطراف پاکسازی کردند و مواد زاید جمع‌آوری شده در  ۳۰۰ کیسه‌ توزیع شده زیست‌محیطی گردآوری شد. 
▪️«علیرضا ایزدی» افزود: توسعه فرهنگ مدیریت پسماندو پرهیز از رهاسازی و مواد زاید در طبیعت، آشنایی بیشتر مردم با مباحث زیست‌محیطی و جلوگیری از آسیب به منابع پایه زیستی از مهمترین اهداف این برنامه است. 
▪️وی اظهار داشت: محیط‌زیست گنجینه با ارزش و امانت است که باید به خوبی حفظ شده و در اختیار نسل‌های آینده قرار گیرد و در حفظ آن همه مسئول هستند. 
▪️مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار برنامه پاکسازی اماکن طبیعی از مواد زاید در منطقه گردو انجام شده  است. 
▪️ایزدی افزود: مشابه این حرکت فرهنگی توسط جمعی از دوستداران محیط‌زیست و طبیعت‌گردان در وفس کمیجان نیز انجام شد.
▪️وی تشویق و ترغیب شهروندان به حس مشارکت و همدلی با محیط‌زیست را از جمله اهداف برگزاری برنامه پاکسازی وفس عنوان کرد.
▪️دره گردو منطقه نمونه گردشگری است که با وسعت ۱۰۰ هکتار در جنوب شهر اراک قرار دارد و از آب و هوای مناسب، طبیعت بکر و مسیر دسترسی آسان برخوردار است.
▪️دلیل نامگذاری این منطقه باعنوان «گردو» وجود روستای گردو در جوار آن و شمار زیادی درخت گردو در این دره است. 
▪️ روستای وفس با چشم اندازهای بکر در ۱۵ کیلومتری کمیجان و در ۹۵ کیلومتری اراک واقع شده است.